Дали това, което са правили нашите дядо и прадядо в миналото, се отразява върху нас и нашите гени? Какво се случва в “лабораторията на живота” в БАН?
И как един изключително успешен учен избира България пред всички останали държави в света? 🧬📖
Даниел, Жани и доц. Милена Георгиева по време на заснемането на епизода
Тя е доцент по Молекулярна биология с интереси в сфери като генетика, епигенетика и персонализирана биомедицина. Лектор на многобройни национални и международни конгреси, автор на над 100 научни и научнопопулярни публикации, редактор и рецензент на международни научни списания. 👩🏽🔬
Тя е учен, който започва кариерата си в БАН и до днес продължава да извършва научноизследователска работа в Лабораторията по молекулярна генетика към Институт по молекулярна биология там. Освен това през 2020 година е и отличена като “Знаменитост на годината” в категория “Наука”.
💬А ето какво споделя тя: “Оцеляването ни като вид е резултат от добротата, от солидарността и взаимопомощта, от проявата на великодушие и щедрост един към друг. За мен лично добротата е най-съвършената човешка ценност. Да бъдеш добър изисква толкова много сила и вяра, особено днес в забързания и малко объркан „нов“ свят.”
Eпизод 12 от поредицата “21 Причини” - Доц. Милена Георгиева.
Прекрасни! Научих много от този епизод! Благодаря!